فرمانده ستاد کل ارتش آمریکا: نیمی از نیروهای ارتش عراق برای همکاری با نظامیان ما مناسب نیستند

فرمانده ستاد کل ارتش آمریکا: نیمی از نیروهای ارتش عراق برای همکاری با نظامیان ما مناسب نیستند

ایرنا/ ژنرال 'مارتین دمپسی' فرمانده ستاد کل ارتش آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد که نیمی از نیروهای ارتش عراق از توانایی همکاری موثر با آمریکا برای نبرد با گروه تروریستی داعش که بخش هایی از غرب و شمال عراق را اشغال کرده اند، برخوردار نیستند.

گروه تروریستی داعش که با حمایت غرب و برخی از کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه ایجاد شده به گفته دولتمردان غربی اکنون به عنوان خطری برای حامیانش مطرح است.

به گزارش آسوشتیدپرس از پاریس، دمپسی به خبرنگارانی که به همراه او با هواپیما به پاریس می رفتند، گفت: بخشی از نیم دیگر ارتش عراق نیز باید با ارایه آموزش و عرضه تجهیزات وتسلیحات بیشتر از سوی آمریکا، بازسازی شود.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا افزود: گروهای اعزامی ارتش این کشور به عراق که بیشتر تابستان را در این کشور به ارزیابی قدرت و توانایی نیروهای امنیتی این کشور پرداخته اند، به این تنیجه رسیده اند که از 50 تیپ ارتش عراق، 26 تیپ توانایی همکاری با نیروهای آمریکا را دارد.

به گفته وی، این نیروها از فرماندهی و تجهیزات خوب و مناسب برخوردارند و به نظر می رسد که به جای انگیزه فرقه ای، دارای انگیزه ملی هستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرمانده ستاد کل ارتش آمریکا: نیمی از نیروهای ارتش عراق برای همکاری با نظامیان ما مناسب نیستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X