زمینه بروز مشکلات اجتماعی از نگاه مشاور وزیر کشور

زمینه بروز مشکلات اجتماعی از نگاه مشاور وزیر کشور

ایرنا/ مشاور وزیر کشور گفت: توزیع ناعادلانه و تخصیص نادرست منابع و امکانات یکی از اصلی ترین زمینه های بروز مسایل و مشکلات اجتماعی در کشور است.

رضا محبوبی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ارومیه با بیان اینکه نباید تنها به ضعف های اجتماعی اکتفا کرد، افزود: ضروری است در توزیع منابع و اعتبارات تعادل و توازن وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: ارایه الگوهای فرهنگی به جوانان و هدفمند بودن انتقال هنجارها و ارزشها به نسل جوان از دیگر ضروریاتی است که متولیان فرهنگی و برنامه ریزان کشور باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

معاون مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور اظهار کرد: در برنامه پنجم توسعه توجه چندانی به توسعه اجتماعی کشور نشده بود و باید تلاش کنیم تا یک فصل در لایحه برنامه ششم به این امر اختصاص یابد.
وی یادآور شد: حقوق شهروندی و رعایت عدالت اجتماعی به عنوان زیربناهای امور اجتماعی از دیگر موارد مهمی است که در تدوین قانون برنامه ششم توسعه باید لحاظ شوند.
مشاور وزیر کشور دین مداری و نهاد خانواده را از نقاط مثبت و نبود قانونگرایی و تمایل به فردگرایی را از نقاط ضعف حوزه اجتماعی عنوان کرد و گفت: برای جبران نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت این حوزه، برنامه هایی داریم که تشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی، اجرای برخی برنامه ها در مدارس برای آموزش قانون گرایی و توسعه و ترویج سرمایه های اجتماعی در جامعه، افزایش مشارکت های اجتماعی و توانمندکردن تشکل های مردمی اجتماعی از جمله آنها است.

وی افزود: امور اجتماعی و فرهنگی، حوزه ای حساس و تاثیرگذار بر سایر بخش های جامعه است لذا باید بیش از پیش برای تعادل بخشی و جلوگیری از بروز بحران در این بخش، تلاش کنیم.
معاون مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور ادامه داد: در حوزه امور اجتماعی و فرهنگی بحران وجود ندارد، ولی از تعادل کامل نیز برخوردار نیست.
محبوبی اضافه کرد: نبود تعادل در بخشهای حوزه اجتماعی به دلیل ناتوانی یا ضعیف بودن این بخش نیست و بیشتر تاثیرات منفی، از بخش ها و حوزه های دیگر به این بخش سرریز شده و در حوزه اجتماعی و فرهنگی کشور تاثیر گذاشته است.

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید وضعیت جامعه نه تنها از جنبه امور اجتماعی و فرهنگی بلکه از تمام جوانب مورد بررسی قرار گرفته تا بر اساس این بررسی و نتیجه گیری ها، نسبت به ارتقا و اعتلای امور فرهنگی و اجتماعی اقدام شود.
محبوبی، وجود 8 تا 9 میلیون نفر در سکونتگاههای غیررسمی، وجود 13 میلیون پرونده قضایی در سال، 500 هزار نفر ورودی زندانها در سال، 5،3 میلیون بیکار، 5،1 میلیون معتاد و 5،2 میلیون زن سرپرست خانوار در کشور را از جمله مواردی دانست که هشدار و زنگ خطری برای جامعه محسوب می شود
مشاور وزیر کشور گفت: نظام سیاسی و برنامه ریزی باید به این مشکلات توجه کند و با انجام اقدام ها و برنامه ریزی های به موقع به صورت جدی وارد شود تا این آمار کاهش و بهبود یابد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمینه بروز مشکلات اجتماعی از نگاه مشاور وزیر کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X