کارگاه "آمادگی و مقابله با حوادث ویژه معلولان" برگزار شد

کارگاه "آمادگی و مقابله با حوادث ویژه معلولان" برگزار شد

ایسنا/ کارگاه آموزشی "آمادگی و مقابله با حوادث ویژه معلولان" با همکاری جامعه معلولان ایران و موسسه عالی علمی - کاربردی هلال ایران با هدف آمادگی و مقابله با حوادث ویژه معلولیت برگزار شد.
در این کارگاه یک روزه که چهارشنبه 19 شهریور برگزار شد، دکتر بیژن یاوری، مدرس کارگاه به طرح و تعریف مفاهیم و واژگان اصلی بحران و مدیریت آن پرداخت.
وی در بخش دوم کارگاه نیز درخصوص افراد دارای معلولیت و شرایط خاص آنها، وضعیت آنها حین و پس از بحران و حوادث طبیعی و غیرطبیعی مباحثی را مطرح و به بیان راهکارهای پیشگیرانه در این خصوص از جمله شناخت خطرپذیری‌ها، تشکیل شبکه حمایت اجتماعی، تهیه و تدوین یک طرح و برنامه و دریافت و طراحی یک کیت شرایط اضطراری ویژه معلولین پرداخت.
مساله چه باید کرد؟ نیز که به طرح اقدامات 72 ساعت پس از وقوع بحران و بلایا برای افراد دارای معلولیت پرداخت، مطرح شد و در پایان مباحثی مطرح شد که انجام آنها به کاهش آسیب‌ها و خسارات به معلولین منجر خواهد شد. این بخش کارگاه همراه با پخش بخشهایی از فیلمهایی بود که در دیگر کشورها در خصوص موضوع کارگاه تجربه کرده بودند.
موسسه عالی علمی - کاربردی هلال ایران پیشتر کتابی با عنوان "آمادگی برای مقابله با حوادث ویژه افراد دارای ناتوانی و معلولین" منتشر کرده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگاه "آمادگی و مقابله با حوادث ویژه معلولان" برگزار شد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X