اعطای مجوز به سایت های خبری در اولویت است

اعطای مجوز به سایت های خبری در اولویت است

ایرنا/ دبیر هیات نظارت بر مطبوعات با تقدیر از استقبال سایت های خبری برای دریافت مجوز گفت: بررسی مدارک و اعطای مجوز به سایت های خبری در اولویت کاری هیأت نظارت بر مطبوعات است تاضمن تشویق شفافیت و بهبود شرایط حرفه ای، فضای قانونی برای فعالیت های خبری ایجاد شود.

به گزارش ایرنا از معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید علاءالدین ظهوریان روز شنبه با بیان اینکه فقط در یک هفته گذشته و بعد از اجرای ماده ٧ قانون مطبوعات، ١٥٢ سایت خبری برای دریافت مجوز اقدام کرده اند از همراهی فعالان رسانه ای قدردانی کرد و گفت: این همدلی، نشانه تمکین به قانون و رعایت اخلاق حرفه ای در اکثر فعالان این حوزه و درک شرایط موجود در کشور برای حرکت به سمت قانونگرایی عملی است.

وی تاکید کرد: همچنان که قبلا نیز اعلام شده بررسی مدارک و اعطای مجوز به سایت های خبری در اولویت کاری هیأت نظارت بر مطبوعات است تا ضمن تشویق شفافیت و بهبود شرایط حرفه ای، فضای قانونی برای فعالیت های خبری ایجاد شود و این رسانه ها با کمترین مشکل بتوانند بصورت قانونی به فعالیت خود ادامه دهند.

ظهوریان یادآور شد: مجموع درخواست های موجود سایت های خبری برای دریافت مجوز حدود ٢٧٠ فقره است.

براساس ماده 7 قانون مطبوعات موارد ذیل ممنوع و جرم محسوب می شود: الف - چاپ و انتشار نشریه ای که پروانه برای آن صادر نشده و یا پروانه آن لغو گردیده است و یا به دستور دادگاه به طور موقت یا دائم تعطیل گردیده است.

ب - انتشار نشریه به گونه ای که اکثر مطالب آن مغایر باشد آنچه که متقاضی به نوع آن متعهد شده است.

ج - انتشار نشریه به نحوی که با نشریات موجود یا نشریاتی که به طور موقت یا دائم تعطیل شده اند از نظر نام، علامت و شکل اشتباه شود.

د - انتشار نشریه بدون ذکر نام صاحب امتیاز و مدیر مسئول و نشانی اداره نشریه و چاپخانه آن.

تبصره - مراکز نشر، چاپ، توزیع و فروش نشریات ، مجاز به چاپ و انتشار و عرضه مطبوعات و نشریاتی که از سوی دادگاه صالح یا هیأت نظارت مغایر با اصول مندرج در این قانون تشخیص داده شود، نمی باشند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعطای مجوز به سایت های خبری در اولویت است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X