وجود چهار هزار ظرفیت صندلی خالی در دانشگاههای دولتی و آزاد

وجود چهار هزار ظرفیت صندلی خالی در دانشگاههای دولتی و آزاد

ایرنا/ معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سه تا چهار هزار ظرفیت صندلی خالی در دانشگاههای دولتی و آزاد کشور وجود دارد.

«مجتبی صدیقی» در جمع اعضای هیات علمی و اعضای ستاد توسعه دانشگاه کاشان، اشتغال را مهم ترین دغدغه دانشجویان پس از تحصیل عنوان کرد.

وی اظهار داشت: ارائه راهکار برای رفع مشکل اشتغال متناسب با رشته تحصیلی دانشجویان وظیفه دانشگاهیان است.

وی بر لزوم ارایه طرح های علمی از سوی دانشگاهیان در راستای حل این مشکل تاکید کرد و افزود: ایجاد بخش های کارآفرینی و شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ها لازم است.

وی با اشاره به محدودبودن منابع دولتی در این زمینه تصریح کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت و خیرین می تواند سرمایه گذاران را به این سمت و سو جذب کند.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صندلی های خالی دانشگاههای کشور اشاره کرد و افزود: دانشگاههای دولتی در برخی از شهرها تاسیس شده بدون اینکه بودجه ای به آن اختصاص داده شود به همین علت با همت بخش خصوصی اداره می شود.

صدیقی همچنین به ظرفیت 230 هزار نفره خوابگاههای دانشجویان مجرد کشور و 27 هزار ظرفیت خوابگاهی متاهلین اشاره کرد و افزود: ظرفیت خوابگاههای متاهلین پاسخگوی تنها 15 درصد نیازهای موجود بوده و حدود 30 هزار ظرفیت نیز لازم است به خوابگاههای مجردین افزوده شود.

وی توجه به دانشگاههای مادر با قدمت تاسیس زیاد را از اولویت های وزارت علوم بیان کرد و افزود: اگر آموزش عالی بخواهد کیفیت اش حفظ شود بایستی به دانشگاههای اصلی و مادر توجه کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وجود چهار هزار ظرفیت صندلی خالی در دانشگاههای دولتی و آزاد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X