پژمان خبر داد: تصویب اساسنامه بزرگترین صندوق زمین و ساختمان برای فعالیت در معاملات بورس

پژمان خبر داد: تصویب اساسنامه بزرگترین صندوق زمین و ساختمان برای فعالیت در معاملات بورس

مهر/ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به برگزاری مجمع صندوق زمین و ساختمان، گفت: صندوق آویشن به عنوان بزرگترین صندوق زمین وساختمان، اولین صندوقی است که عرضه اولیه واحدهای سرمایه گذاری آن و سپس معاملات ثانویه اوراق صندوق در تالار معاملات بورس انجام می‌شود.

سید محمد پژمان در مجمع صندوق زمین و ساختمان آویشن با اعلام حمایت وزارت راه و شهرسازی از تشکیل صندوق های زمین و ساختمان، اظهار داشت: ایجاد این صندوق‌ها در اجرای قوانین و مقررات قانونی مورد عمل وزارتخانه و سیاست‌های دولت برای افزایش کیفیت ساختمان‌های احداثی بسیار موثر است.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی این صندوق‌ها به اتمام به موقع پروژه‌های ساختمانی و استفاده از ظرفیت‌های بورس برای تجهیز پس اندازهای خرد مردمی و هدایت آنها برای تامین مسکن مورد نیاز کشور کمک می‌کند، گفت: سرمایه گذاران و خریداران اوراق صندوق نیز از مزیت امنیت و انضباط و قاعده مندی مالی و فنی این صندوق ها بهره مند خواهند شد، ضمن آنکه این میزان از شفافیت و برنامه محوری در اجرای پروژه‌های ساختمانی برای اولین بار در کشور و از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری زمین و ساختمان تجربه می‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خاطر نشان ساخت: هزینه‌های ساخت و اجرای پروژه با توجه به مزیت‌های این صندوق‌ها از روز اول به بصورت شفاف در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد و امکان نظارت مستمر و رصد همه جانبه فعالیت های صندوق را ممکن می سازد.

پژمان با بیان اینکه صندوق آویشن به عنوان بزرگترین صندوق زمین وساختمان، اولین صندوقی است که عرضه اولیه واحدهای سرمایه گذاری آن و سپس معاملات ثانویه اوراق صندوق در تالار معاملات بورس انجام می‌شود، بیان کرد: راه اندازی صندوق‌های زمین و ساختمان در اجرای بند ( 1) ماده 14 قانون ساماندهی حمایت از تولید و عرضه مسکن و در راستای تاکید دولت محترم و سیاست های وزارت راه و شهرسازی برای استفاده از روش‌های نوین تامین مالی پروژه‌های ساختمانی است.

صندوق‌های زمین و ساختمان، برای پروژه ساختمانی معین، با کسب مجوز تاسیس و فعالیت از سازمان بورس تشکیل می‌شوند، در این ساز و کار مستندات مالکیتی و پروانه ساختمانی پروژه و سوابق ملک و ظرفیت های آن مورد رسیدگی قرار گرفته و سپس طرح توجیه اقتصادی مناسب براساس طراحی و مفاهیم فنی پروژه، تهیه و به سازمان بورس تقدیم می شود.

سازمان بورس با رسیدگی به اسناد، سوابق و توجیه پذیری فنی، مالی و اقتصادی پروژه و احراز آن با تشکیل صندوق موافقت کرده، موافقت اصولی صادره را به موسسان ابلاغ می‌کند. پس از ابلاغ موافقت اصولی و تقدیم اطلاعات تفضیلی و تکمیلی، موسسان مجوز تشکیل و ثبت صندوق را دریافت می‌دارند. سپس اسناد مالکیت پروژه به نام صندوق انتقال یافته و با تمهید مقدمات و تشریفات قانونی مقرر و اخذ مجوز نهایی بورس، اوراق صندوق برای پذیره نویسی عموم، از طریق بورس عرضه می‌شود.

البته همانگونه که اشاره شد به لحاظ توجیه پذیری بالا و حجم و گستردگی صندوق آویشن و موافقت بورس، اوراق این صندوق در تالار معاملات بورس عرضه خواهد شد. پس از سخنان پژمان و اعلام رسمیت جلسه و انتخاب هیات رئیسه مجمع، اساسنامه و امیدنامه صندوق تصویب و ارکان صندوق انتخاب شد.

در ادامه باقر تبار مدیرنظارت بر نهادهای مالی بورس با استقبال از اقدام وزارت راه و شهرسازی در حمایت از راه اندازی صندوق‌های زمین و ساختمان، تاکید کرد که سازمان بورس آمادگی دارد که طرح‌های دارای توجیه مالی، اقتصادی و فنی که توسط ارکان ذیصلاح و شرکت‌های معتبر و خوشنام به تشخیص این سازمان اجرا و نظارت شود و دارای شرایط قانونی باشند مجوز تشکیل صندوق زمین و ساختمان را اعطا کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پژمان خبر داد: تصویب اساسنامه بزرگترین صندوق زمین و ساختمان برای فعالیت در معاملات بورس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X