خانواده های دارای سه معلول تا پایان امسال صاحب مسکن می شوند

خانواده های دارای سه معلول تا پایان امسال صاحب مسکن می شوند

ایرنا/ عضو هیات مدیره جامعه خیران حامی معلولین کشور گفت: تا پایان امسال تمام خانواده های دارای سه معلول و بالاتر صاحب مسکن می شوند.

'هاشم سلیمی آشتیانی' روز شنبه در حاشیه بازدید از ساختمان جامعه خیرین حضرت رسول اکرم (ص) قزوین افزود: حدود سه هزار و 200 خانوار صاحب سه معلول و بالاتر در کشور مورد شناسایی قرار گرفته است که تاکنون بخش قابل توجهی از آنان با کمک خیران صاحب مسکن شده اند.

وی بر شفاف سازی اقدامات و عملکرد جامعه خیرین تاکید کرد و گفت: شفاف سازی عملکرد جامعه خیرین اقدامی ضروری برای شناساندن مراکز خیریه به مردم و تقویت امور خیر در جامعه است.

سلیمی آشتیانی، جذب مشارکت های مردمی را نیازمند تبلیغاتی درست و تاثیرگذار دانست و گفت: مراکز خیریه برای تقویت و گسترش فعالیت های خود باید این موضوع را جدی بگیرند.

وی بر برنامه ریزی مراکز خیریه از جمله جامعه خیران حضرت نبی اکرم (ص) برای پیشبرد امور و اهداف خود تاکید کرد و گفت: این مراکز می توانند با خدمت رسانی به معلولین و مددجویان تحت پوشش بهزیستی، این سازمان تا حد زیادی در تحقق وظایف خود یاری بخشند.

سلیمی آشتیانی بر رعایت امانت داری و استفاده صحیح از کمک های مردمی در نهادهای خیریه تاکید کرد و ادامه داد: از آنجا که آورده های مالی مردم امانتی در دست هیات امنای جامعه خیران است، باید به رعایت امانتداری و تلاش هرچه بیشتر به منظور استفاده صحیح، بجا و بهنگام از این منابع توجه جدی شود.

وی با بیان این که مردم از روی اخلاص و اعتماد منابع مالی خود را در اختیار نهادهای خیریه قرار می دهند و آن را به عنوان توشه ای برای آخرت خود ذخیره و در نظر می گیرند، افزود: خیران از بستر و فضایی که به منظور انجام کار خیر برای آنها مهیا شده است، باید نهایت استفاده را ببرند.

سلیمی آشتیانی تاکید کرد: دست اندرکاران جامعه خیران حضرت نبی اکرم (ص) باید فارغ از یدک کشیدن نام عضویت در این مرکز، فعالیتی موثر در راستای خدمت رسانی به معلولین انجام دهند و برای این کار باید از اندیشه ای نو، کارآمد و عملیاتی برخوردار شوند.

عضو هیات مدیره جامعه خیران حامی معلولین کشور ادامه داد: کمک های مالی به این جامعه باید ابتدا از سوی اعضای هیات مدیره صورت گیرد تا دیگران نیز با دیدن این کار در راه رضای خدا و حمایت از نیازمندان ترغیب شوند.

سلیمی آشتیانی با تاکید بر این که منابع مالی جامعه خیران باید در راستای توانمندسازی معلولین هزینه شود، افزود: باید به جای ماهی دادن به معلولان، ماهیگیری را به آنان آموزش دهیم و آنان را توانمند کنیم زیرا این اقدام راهکاری جدی و کارآمد برای کاهش نیازمندی معلولین در جامعه محسوب می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خانواده های دارای سه معلول تا پایان امسال صاحب مسکن می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات