هشدار جدی وزیر کشور به استانداران و فرمانداران

هشدار جدی وزیر کشور به استانداران و فرمانداران

فارس / وزیر کشور با بیان اینکه کشور از افراطی‌گری‌های جناح‌های مختلف بسیار آسیب دیده است گفت: اگر مطلع شویم که یکی از استانداران، فرمانداران و یا معاونان سیاست‌های گروه سیاسی خاص را اجرایی می‌کند ذره‌ای در عزل وی تامل نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در همایش معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور دو عنصر آرامش و امنیت در جامعه را سرمایه‌هایی راهبردی برشمرد و از مدیران سیاسی استان‌ها به عنوان متولیان مسئول جهت تداوم و ارتقاء این سرمایه ها خواست به صورت مستمر در جریان ریز موضوعات سیاسی و امنیتی با نگاه ریشه‌یابانه و دقیق قرار گرفته و خط ارتباطی و تعامل دو سویه خود را با وزارت کشور حفظ نمایند.

رحمانی فضلی با تشریح تئوریک برخی مقدمات در عرصه مسائل سیاسی و امنیتی به مرور پایه‌ای و مبنایی سیاست داخلی در کشور پرداخت و با اشاره به اثرگذاری موثر و قوی ایران در منطقه این مهم را نتیجه رویکرد دینی و نهادینه شدن پایه های مردم سالاری دینی برشمرد.

وی تصریح کرد: در پرتو اجرای قانون و هدایت‌های داهیانه و مدبرانه مقام معظم رهبری موفقیت های عظیمی را پشت سر گذاشته‌ایم.

رحمانی‌فضلی افزود: در حوزه اقتصادی در زمینه رفع وابستگی به نفت و در زمینه هویت بخشی به تولید تا کنون گام‌های مناسب کافی برداشته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: وجود 40 درصد بیکاری در میان دانش آموختگان دانشگاهی ناشی از عدم فعالیت کافی اقتصادی ما در به کارگیری توانمندی‌های موجود در کشور است.

وزیر کشور گفت: در حوزه زیر ساخت‌ها خدمات خوبی در کشور انجام شده است ولیکن در حوزه سرمایه‌ای و اقتصادی شاهد عدم توسعه متوازن و متعادل در کشور هستیم.

وی از عناصر رهبری، اعتقادات دینی و مردم سالاری به عنوان ارکان قوام بخشی و پایداری در کشور نام برد و گفت: در حوزه اجتماعی نیروهای قوام بخش را در کشور داریم ولی شرایط اجتماعی مناسب را نداریم و اگر نارضایتی‌ها به خوبی مدیریت نشوند می‌توانند به حوزه تنش بیفزایند.

وزیر کشور همچنین بر حفاظت و پاسداری از مرزها به عنوان یکی از مباحث اصلی که باید با هوشیاری کامل در نظر گرفته شود تاکید کرد.

وی فعالیت احزاب و گروه‌ها را به طوری که در چارچوب قوانین و مقررات و در جهت منافع ملی باشد بسیار مناسب ارزیابی نمود و گفت: شما به عنوان متولیان امر باید تابع سیاست‌های دولت در این حوزه باشید.

وزیر کشور پیوند مردم و حاکمیت و تقویت سرمایه‌های اجتماعی را موجبات قوام و انسجام نهایی در کشور دانست و گفت: شاه کلید اصلی مسئله تامین امنیت، رضایتمندی مردم است و این موضوع با رضایتمندی در حوزه اقتصادی حاصل می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد تعامل و احترام به مردم گفت: اعتدال روش، شیوه کار و سبک مواجهه با موضوعات است و همه باید عینا به اعتدال ایمان و التزام داشته باشیم.

وزیر کشور ادامه داد: در حوزه تدبیر نیز انتظار ما از شما مدیران این است که امور را با تدبیر پیش ببرید و از انجام هرگونه لجبازی در امور پرهیز نمایند زیرا که اقتضاء جایگاه شما سعه صدر و تدبیر است.

وی تصریح کرد: برخی علایق سیاسی در حوزه های مختلف نباید ما را از حوزه اعتدال خارج نماید و ما بی طرفی خود را بارها اعلام نموده ایم.

وزیر کشور با بیان اینکه کشور از افراطی‌گری‌های جناح‌های مختلف بسیار آسیب دیده است گفت: شما حاکمان سیاسی هستید و می‌بایست مدیریت سیاسی نمایید و اگر مطلع شویم که یکی از استانداران، فرمانداران و یا معاونین با گروه یا جناح سیاسی خاصی تعامل خاص برقرار نموده و سیاست های آن گروه سیاسی خاص را اجرایی می‌نماید ذره‌ای در عزل وی تامل نخواهیم داشت.

وزیر کشور از معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های کشور به عنوان متولیان سیاست داخلی خواست ضمن فعال سازی حداکثری ظرفیت شوراهای تأمین در خصوص رصد کیفی مستمر و دائمی نسبت به موضوعات و جریانات به عنوالن بستر تصمیم گیری اهتمام داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار جدی وزیر کشور به استانداران و فرمانداران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X