فرستاده ویژه سازمان ملل برای مذاکره با رهبر معترضان یمنی وارد صعده شد

فرستاده ویژه سازمان ملل برای مذاکره با رهبر معترضان یمنی وارد صعده شد

ایرنا/ رسانه های یمنی اعلام کردند که 'جمال بن عمر' فرستاده ویژه سازمان ملل برای مذاکره با 'عبدالملک الحوثی' رهبر گروه انصار الله وارد شهر صعده شد.

پایگاه اینترنتی 'انصارالله' نیز گزارش داد که جمال بن عمر به همراه حسین العزی مسوول روابط سیاسی انصارالله با یک هواپیما وارد فرودگاه صعده شده اند.

پایگاه خبری 'براقش نت' نیز نوشت: بن عمر قرار است دردیدار با عبدالملک الحوثی راه حل جدیدی را برای بحران یمن ارایه کند.

خبرگزاری یمنی 'خبر' نیز نوشت: حسین العزی مسوول روابط سیاسی گروه انصارالله و 'احمد عوض بن مبارک' رییس دفتر رییس جمهوری یمن و سرلشکر'جلال الرویشان' رییس دستگاه امنیتی این کشور نیز بن عمر را درسفر به صعده همراهی می کنند.

مذاکرات دولت یمن با معترضان به دلیل تغییرنمایندگان دولت و خروج نمایندگان گروه انصارالله متوقف شده بود.

حوثی ها می گویند: تغییر نمایندگان حکومت در مذاکرات و تعیین دو نماینده جدید همه چیز را به نقطه صفر باز گردانده است.

نمایندگان گروه انصارالله تاکید کردند که آن ها حاضرنیستند دوباره از نقطه صفر شروع کنند زیرا مذاکرات با نمایندگان پیشین دولت به نقطه مناسبی رسیده بود و کمیته مذاکراتی دولت شامل 'عبدالکریم الاریانی' و 'عبدالقادرهلال' به اعلام پایان مذاکرات در مورد همه مسایل بسیارنزدیک شده بود.

رییس جمهوری یمن شنبه شب 'احمد عوض بن مبارک' رییس دفترخود و 'سرلشکرجلال الرویشان' رییس دستگاه امنیتی این کشور را جایگزین دو مذاکره کننده قبلی یعنی 'عبدالکریم الاریانی' و 'عبدالقادرهلال' شهردار صنعا کرد.

گروه انصارالله دولت یمن را به فساد متهم کرده و خواستار کناره گیری آن شده است.

معترضان بر مطالبات سیاسی و مدنی خود تاکید دارند و پیشنهادهای اخیر 'عبد ربه منصور هادی' رییس جمهوری یمن را مبنی بر انتصاب نخست وزیر جدید و کاهش قیمت انرژی رد کردند.

یمن از زمان اعتراض های یازده ماهه که در فوریه 2012 به برکناری 'علی عبدالله صالح' از قدرت منجر شد، تاکنون در مرحله گذار سیاسی باقی مانده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرستاده ویژه سازمان ملل برای مذاکره با رهبر معترضان یمنی وارد صعده شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X