عدم پرداخت حقوق به پارکبانان 4 منطقه شهرداری، آتش نشانان و بازرسان تاکسیرانی رشت

شورای شهر رشت شورای رشت در یکصد و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد: مدیران مناطق ۱، ۳، ۴ و ۵ در پرداخت حقوق کارکنان فضای سبز و رفت و روب تاخیر دارند و آتش‌نشانان شهرداری رشت نیز حقوق فروردین ماه خود را دریافت نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد علی رفیعی نودهی دیروز در یکصد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر رشت ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه شعبان و تسلیت به مناسبت شهادت شهید مدافع حرم، جواد دوربین اظهار داشت: از اصحاب رسانه بابت تاخیر برگزاری جلسه عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم آخرین باری باشد که جلسات با تاخیر برگزار می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در مورد تجمع بازرسان سازمان تاکسیرانی مقابل شورای شهر رشت اظهار کرد: بازرسان گفتند مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از آن‌ها خواسته مقابل شورا تجمع کنند و حق و حقوق خود را از شورا طلب کنند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت: امروز به علت عملکرد نادرست شهردار، مخالف او هستم

مجید رجبی ویسرودی، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت در این جلسه اظهار داشت: هفته گذشته در مورد انتخاب آقای حسنی به عنوان نماینده مجلس اظهار نظر کردم که از آن برداشت‌های مختلفی شد و نظر من این بود اگر لیستی اعلام نمی‌شد اصولگرایان در مجلس انتخاب می‌شدند و حتی عده ای نیز منزل و کوچه محل سکونت من را پیدا کردند و به من معترض شدند.

وی با بیان اینکه متولد روستا هستم افزود: هر کس بخواهد مقابل روستا باشد مقابل آن قرار می‌گیرم؛ من با امکانات ضعیف از روستا به مدیریت شهری وارد شدم.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با اشاره به اینکه من روزی موافق شهردار رشت بودم تصریح کرد: امروز به علت عملکرد نادرست شهردار، مخالف او هستم و دلیل نمی شود به قشر روستا توهین شود.

رجبی ویسرودی با بیان اینکه شهردار قصد دارد اعضای شورای شهر را تخریب کند تاکید کرد: هدف شهردار رشت این است افراد خود نظیر مرتضی شریفی(مدیرعامل تاکسیرانی)، محمد پورناصرانی(شهردار منطقه 1) و غیره را وارد شورا کند.

وی در مورد پیاده راه فرهنگی رشت عنوان کرد: طرحی که در پیاده راه فرهنگی انجام شده با آن شکلی که قرار بود اجرا شود بسیار متفاوت است و انگار به صحرای کربلا تبدیل شده است.

رئیس کمیسیون عمران شورا شهر رشت با بیان اینکه شهرداری بر طرح های عمرانی نظارتی نداشته است خاطرنشان کرد: آیا طرح عظیمی مثل پیاده راه فرهنگی که برای آن کلی هزینه شده است کیفیت آن باید این گونه باشد.

رجبی ویسرودی با اشاره به سخن معاون عمرانی استاندار گیلان، بیان کرد: نظر شعبانپور معاون عمرانی استاندار این گونه بوده است که چنین انتظاری از این طرح نداشتیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت: بیمه پرسنل شهرداری با مشکل مواجه است

امیر حسین علوی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت در این جلسه اظهار داشت: اصحاب رسانه رسالت خود را درست انجام دهند و  اخبار را آن گونه که هست انعکاس دهند.

وی با بیان اینکه بیمه پرسنل شهرداری با مشکل مواجه است افزود: امیدوارم این موضوع انعکاس داده شود و به شهردار رشت و مدیران شهرداری در این مورد تذکر می‌دهم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با بیان اینکه نامه ای با لحن تند به شهردار رشت نوشته شود بیان کرد: بعضی مدیران شهرداری بازرسان را علیه اعضا شورا تحریک می‌کنند؛ به شهرداری هشدار می‌دهم در رفتار خودشان بیشتر دقت کنند و برای خودشان چالش درست نکنند.

علوی در مورد چارت تفصیلی شهرداری رشت اظهار کرد: در مورد چارت تفصیلی شهرداری، شهردار باید برای پاسخ‌گویی به شورا احضار شود چرا که ما هر چه در کمیسیون برنامه و بودجه از شهردار سوال کردیم جواب قانع کننده ای دریافت نکردیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با بیان اینکه بازرسان شهرداری در اجرای پیاده راه فرهنگی کمک زیادی کردند گفت: اگر بازرسان نبودند پروژه پیاده راه با مشکل مواجه می‌شد.

علوی با اشاره به اینکه 60 بازرس و 90 نگهبان در شهرداری جذب شدند مطرح کرد: از بابت نگهبانان مشکلی نداشتیم ولی هر روز یک داستان در مورد بازرسان داشتیم که یک تبعاتی برای شورا دارد؛ اگر مشکلی برای نیروهایی که بدون قرارداد هستند پیش بیاید چه کسی مقصر است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت: معاون عمرانی استاندار گزارشی در مورد اختصاص 50 میلیارد بودجه در مورد رودخانه‌های رشت ارائه کند

فاطمه شیرزاد، رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: شهر رشت به برکت حضور 8 هزار شهید استان گیلان عطرآگین شد و اولین کنگره 8 هزار شهید استان گیلان را پشت سر گذاشتیم و از زحمات بی‌دریغ سردار عبدالله پور و سایر کسانی که در برگزاری کنگره تلاش کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه مدیران مناطق 1، 3، 4 و 5 در پرداخت حقوق کارکنان فضای سبز و رفت و روب تاخیر دارند افزود: فقط شهرداری منطقه 2 حقوق این کارکنان را پرداخت کرده است.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت با بیان اینکه هر روز با مدیران مناطق تماس می‌گیریم تا حقوق کارکنان پرداخت شود تصریح کرد: با وجود تذکرات لازم، حقوق پاکبانان این مناطق هنوز پرداخت نشده است.

شیرزاد با اشاره به اینکه متاسفانه آتش‌نشانان شهرداری رشت نیز حقوق فروردین ماه خود را دریافت نکرده اند بیان کرد: بیمه تکمیلی کارکنان در شهرداری دچار معضل است و از رئیس شورا می‌خواهم این موضوع را به‌طور جدی پیگیری کند.

وی از مجید رجبی ویسرودی، رئیس کمیسیون عمران شورا خواست امسال در مورد زیرگذر شهید رجایی و جمع‌آوری آب‌های سطحی جلسات جدی تری را برگزار کند.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر ضمن تشکر و قدردانی از نگرانی‌های معاون عمرانی استاندار در مورد پیاده راه فرهنگی، اظهار کرد: خوب است معاون عمرانی استاندار گزارشی در مورد اختصاص 50 میلیارد بودجه در مورد رودخانه‌های زردجوب و گوهررود ارائه کنند و شفاف بیان کنند چند درصد از آن عملیاتی شده است.

عضو شورای شهر رشت: مدیرعامل سازمان عمران شهرداری رشت فقط یک پست سازمانی را اشغال کرده است

محمد حسین واثق کارگرنیا، عضو دیگر شورای شهر رشت در این جلسه اظهار داشت: از اوایل سال 92 چون شورا منحل بود و کفالت آن را استانداری برعهده داشت جرایم تخلفات ساختمانی حدود 215 درصد افزایش پیدا کرد.

وی در مورد مدیرعامل سازمان عمران شهرداری رشت اظهار کرد: ایشان را تا به حال ندیدیم  و هیچ‌گونه عملکردی از ایشان مشخص نیست و فقط یک پست سازمانی را اشغال کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت: گاهی وقت‌ها فقط به دنبال انتقام جویی می‌رویم و از شهر غافل می‌شویم

اسماعیل حاجی‌پور، رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از کسانی که در برگزاری کنگره تلاش کردند اظهار داشت: این کنگره یک حرکت عظیم و ملی بود و امیدواریم روح شهدا از ما راضی باشد.

وی از رئیس شورا خواست نامه‌هایی که وارد شورا می‌شوند در هیئت رئیسه متوقف نشود و اعضای شورا را در جریان آن قرار دهد.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه خواهش من این است که یک نسخه از نطق‌های اعضای شورا به خودشان تحویل داده شود بیان کرد: ارزیابی انجام شود که این نطق‌ها دارای چه منافعی برای شهر بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با اشاره به اینکه گاهی اوقات در نطق‌ها مسائلی مطرح می‌شود که نمی‌دانیم دنبال چه هستیم تاکید کرد: گاهی وقت‌ها فقط به دنبال انتقام جویی می‌رویم و از شهر غافل می‌شویم.

وی  با بیان اینکه ما اعضای شورا، ناظر اعمال شهر و شهرداری هستیم مطرح کرد: در بعضی قسمت‌ها از عملکرد شهردار راضی نیستم و هر جایی که شهردار درست کار کند پشتیبان او هستم  و هر جا اشتباه کند او را به قانون می‌سپارم.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه مشکل با شهردار نباید به ضرر شهر تمام شود تصریح کرد: نباید طرح‌های شهر رشت زمین بماند و در اکثر قسمت‌های بودجه شهرداری علامت توقف را اعمال کردیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عدم پرداخت حقوق به پارکبانان 4 منطقه شهرداری، آتش نشانان و بازرسان تاکسیرانی رشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X