معاون وزیر کشور: مرکزفرماندهی کنترل ومدیریت بحران درجوار اتوبان تهران - قم ایجاد می شود

معاون وزیر کشور: مرکزفرماندهی کنترل ومدیریت بحران درجوار اتوبان تهران - قم ایجاد می شود

ایرنا/ معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور از ایجاد مرکز فرماندهی کنترل ومدیریت بحران درجواراتوبان تهران ـ قم نزدیک فرودگاه امام خمینی خبر داد.

'اسماعیل نجار' عصر دوشنبه درجلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قم با بیان این مطلب افزود: مهمترین مشکل وچالش پیش رو درمدیریت بحران، عدم نظارت وپیشگیری برای کاهش آثار حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی درکشور است.

وی با بیان اینکه از 43 نوع بلایای طبیعی که دردنیا شناخته شده است 34 مورد درایران رخ داده و کشورمان در جایگاه ششم حادثه خیز بودن در جهان است، خاطرنشان کرد: مهمترین واساسی ترین حادثه غیرمترقبه در کشور زلزله بوده و وقوع این حادثه درکلانشهرها به ویژه تهران، امنیت ملی را به مخاطره می اندازد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه پیش بینی و پیشگیری از بلایای طبیعی وحوادث غیرمترقبه باید دراولویت برنامه ها قرارداشته باشد، اظهار داشت : حقیقتا درکشورمان چقدر به مساله ساخت و ساز ساختمان ها توجه کرده و بر این امر بسیار خطیر و حساس نظارت می شود؟

وی با اشاره به بکارگیری تکنولوژی های پیشرفته در احداث ساختمان ها و دیگر ابنیه در کشور ژاپن، گفت : متاسفانه در زلزله های اخیر در کشورمان شاهد فروریختن سازه های جدید الاحداث بودیم، از این رو مسوولان امر باید مقصران و اهمال کنندگان در ساخت این سازه ها را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنند.

نجار در ادامه افزود: برای مدیریت صحیح و اصولی بحران در کشورمان باید برنامه جامع وهمه جانبه با تمرکز بر مساله پیشگیری و پیش بینی را تدوین کرده و ضمن شناخت تمامی ظرفیت ها و توانمندی های موجود، امکانات و منابع را به خوبی در این راستا تجمیع کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت ارایه آموزش های لازم به همه مردم و مسوولان تاکید کرد وگفت : نخستین وبهترین کسانی که می توانند در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه کمک رسان بوده و درمدیریت بحران مشارکت داشته باشند، خود مردم بوده و باید آموزش های لازم به آنان ارایه شود.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه با توجه به وقوع 17 سال خشکسالی های مستمر در کشور، نمی توان این پدیده را یک بحران بنامیم، خاطرنشان کرد: اینکه امروز خشکسالی را یک بحران می دانیم، ناشی از عدم برنامه ریزی و مدیریت صحیح است که باید این مشکلات برطرف شود.

وی در پایان نسبت به تخصیص اعتبارات و امکانات لازم برای دستیابی به سطح مطلوبی از آمادگی برای مدیریت بحران در کشور و پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی اظهار امیدواری کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر کشور: مرکزفرماندهی کنترل ومدیریت بحران درجوار اتوبان تهران - قم ایجاد می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X