مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: سه هزار و 200 نفر در سازمان تامین اجتماعی کشور استخدام می شوند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: سه هزار و 200 نفر در سازمان تامین اجتماعی کشور استخدام می شوند

ایرنا/ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از برگزاری آزمون استخدامی این سازمان در روز جمعه چهارم مهرماه در کشور خبر داد و گفت: سه هزار و 200 نفر پس از قبولی در این آزمون به استخدام تامین اجتماعی در می آیند که بخشی از مشکلات ما و کمبود نیروی انسانی را تامین خواهند کرد.

سید 'تقی نوربخش' روز پنجشنبه در نشست سراسری کمیته بیمه و درمان کشور که با حضور نمایندگان کمیته های بیمه درمان استانها در بیمارستان رازی قزوین برگزار شد، افزود: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر است که حدود 39 میلیون نفر از جمعیت کشور را زیر پوشش قرار داده است.

وی اضافه کرد: این سازمان یک نهاد بین نسلی است که درصورت یکپارچه سازی ساختاری اجزای آن در حوزه بیمه ای، درمانی و اقتصادی می تواند بسترساز رفاه اجتماعی باشد.

نوربخش با بیان اینکه در زمان آغاز مسوولیت در این سازمان آن را با وضعیت نامطلوبی تحویل گرفتیم ادامه داد: در ابتدای کار در این سازمان، با کسری بودجه 51 هزار میلیارد ریالی مواجه بودیم، اما توانستیم با برنامه ریزی و بدون فروش دارایی های سازمان، این کمبود را جبران و حتی مستمری بازنشستگان را 25 درصد افزایش دهیم.

وی از سیاست ها و تصمیمات هشت سال گذشته در این سازمان انتقاد کرد و گفت: در مدت هشت سال، هشت مدیرعامل در این سازمان تغییر کرد اما با آغاز به کار دولت تدبیر و امید و ایجاد تغییرات ساختاری بر بسیاری از مشکلات فائق آمدیم و درباره انتصاب مدیران نیز تلاش کردیم از نیروهای داخلی سازمان، فارغ از گرایش های سیاسی استفاده کنیم.

این مسوول بر تعادل مصارف و درآمدهای این سازمان بعنوانی نهادی درآمد هزینه ای تاکید کرد و یادآور شد: محاسبات بیمه ای این سازمان باید با راهکارها و روش های مناسب بگونه ای باشد تا از فزونی هزینه بر درآمد جلوگیری کند.

وی ابلاغ سیاست های مقام معظم رهبری در بخش سلامت و اقتصاد مقاومتی را فرصتی مهم و نشانه علاقه مندی ایشان به سلامت عامه مردم دانست و ادامه داد: خوشبختانه نگاه دولت تدبیر و امید و بویژه دکتر روحانی به موضوع سلامت نیز بسیار جدی است و امسال 10هزار میلیارد تومان از منابع دولت به بخش سلامت تخصیص یافته است.

نوربخش با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: سازمان تامین اجتماعی نقش مهمی در اجرای این طرح داشته و در بخش خرید خدمت کاملا هماهنگ با این طرح 12هزار میلیارد تومان برای اجرا و تامین منابع آن در سال جاری هزینه خواهد کرد.

وی افزود: در بخش درمان مستقیم نیز علاوه بر راه اندازی چهار بیمارستان در شهرهای کرمان، بیرجند، ایلام و عسلویه در سال جاری که دو مورد آن افتتاح و دو مورد نیز بزودی راه اندازی می شود، اقدام به تجهیز و بازسازی ناوگان درمان مستقیم کرده و حدود 400 میلیارد تومان تخصیص منابع در بخش درمان داشته و بعلاوه با بازسازی تجهیزات، خرید یکصد دستگاه آمبولانس و استخدام سه هزار و 200 نفر را در دستور کار دارد.

وی همچنین از حذف دفترچه های درمان بیمه و عدم لزوم ارایه آن ها در مراکز ملکی تامین اجتماعی در راستای جایگزینی آن ها با کارت هوشمند تا پایان سال جاری خبر داد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تمرکز این سازمان بر مستمری بگیران و معیشت و رفاه آنان است افزود: در همین راستا برای ایجاد مزایای به حق مستمری بگیران اقداماتی انجام و یا دردست اقدام است که از جمله آنها می توان به افزایش 25 درصدی حقوق مستمری بگیران، ایجاد مسکن امید برای مستمری بگیران فاقد مسکن و حذف فرانشیز در مراکز طرف قرارداد اشاره کرد.

39 میلیون و 200 هزار نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: سه هزار و 200 نفر در سازمان تامین اجتماعی کشور استخدام می شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X