چگونگی مهار پرخاشگری کودکان

چگونگی مهار پرخاشگری کودکان

باشگاه خبرنگاران/ یک روانشناس گفت: زمانی که توقعات کودکان برآورده نشود رفتارهای ناگهانی پرخاشگرانه انجام می‌دهند.
ابراهیمی مقدم روانشناس گفت: پرخاشگری به رفتاری گفته می‌شود که فرد از روی قصد و عمد و هدف و نیت آسیب‌رساندن انجام می‌دهد.
وی افزود: عمدتاً زمانی که توقعات کودکان برآورده نشود رفتارهای ناگهانی پرخاشگرانه انجام می‌دهند.
این روانشناس اظهار داشت: در درجه اول باید انتظارات و توقعات فرزندان را از حدی بیشتر نکنیم و در درجه دوم رفتارهای خوب کودکان را تقویت کنیم و از تقویت رفتارهای پرخاشگرانه جداً خودداری کنیم.
وی افزود: مثلاً زمانی که کودک رفتار پرخاشگرانه انجام داد بی تفاوتی و در مواقعی محرومیت می تواند به تقلیل این موضوع کمک کند.
ابراهیمی مقدم اظهار داشت: از طرف دیگر تشویق رفتارهای درست که بر حل مسئله کمک می‌کند با جلوگیری از پرخاش در ارتباط است و به‌عنوان یک روش مناسب محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: ضمناً کودکان از روش تقلید و الگو برداری هم زیاد استفاده می‌کنند به عبارت دیگر پدر و مادر پرخاشگر فرزندان پرخاشگر تحویل می‌دهند.
ابراهیمی مقدم در پااین خاطر نشان کرد: موقعیت‌هایی در خانه و مدرسه وجود دارند که کودک بتواند حالت‌های درونی خود را به طور درست تخلیه کند فعالیت‌هایی مانند ورزش، بازی، خنده‌درمانی و غیره می توانند منجر به کاهش تنش در کودک شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چگونگی مهار پرخاشگری کودکان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X