برنامه ریشه کنی فلج اطفال ایران، یک مدل موفق در منطقه است

برنامه ریشه کنی فلج اطفال ایران، یک مدل موفق در منطقه است

ایرنا/ معاون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، از برنامه ریشه کنی فلج اطفال در ایران به عنوان یک مدل موفق در منطقه مدیترانه شرقی نام برد.

دکتر «بروس آیل وارد» در دیدار با برخی مقامات نظام بهداشت کشور افزود: به رغم اینکه ایران با کشورهایی مانند پاکستان، افغانستان و عراق که فلج اطفال در آنها ریشه کن نشده، همسایه است، اما به خوبی توانسته این بیماری را ریشه کن کند.

وی، آمادگی سازمان جهانی بهداشت را برای انتقال دانش فنی به ایران برای تولید واکسن تزریقی فلج اطفال اعلام کرد.

براساس این گزارش، معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز با تشکر از سازمان جهانی بهداشت برای ارائه کمک های فنی به ایران، گفت: با توجه به همسایگی ایران با کشورهای دارای فلج اطفال، باید میزان مراقبت از این بیماری در کشور افزایش یابد.

«علی اکبر سیاری» از معاون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، خواست تا از کشورها بخواهد که مسافرانشان قبل از وارد شدن به کشور دیگر، واکسن فلج اطفال خود را تزریق کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه ریشه کنی فلج اطفال ایران، یک مدل موفق در منطقه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X