عراق بلندپروازی نفتی را کنار گذاشت

عراق بلندپروازی نفتی را کنار گذاشت

ایسنا/ عراق با کم کردن بلندپروازی‌های خود، هدفگذاری تولید نفت در میادین جنوبی را مجددا کاهش داد.

مقامات نفتی عراق می‌گویند این کشور قراردادهای اصلاح شده‌ای را با شرکت‌های نفتی خارجی برای دو میدان جنوبی امضا کرده که در آنها هدفگذاری‌ تولید را کاهش داده و زمان قراردادها را تمدید کرده است.

صلاح محمد مدیرعامل سازمان اجرایی میدان رمیله به رویترز گفت: قرارداد اصلاح شده با شرکت بریتیش پترولیوم برای میدان نفتی عظیم رمیله هدفگذاری تولید از روزانه دو میلیون و 850 هزار بشکه را به روزانه دو میلیون و 100 هزار بشکه تنزل داده است.

عدنان نوشی رییس شرکت نفتی دولتی میسان عراق گفت: این کشور همچنین با شرکت ملی نفت چین برای کاهش هدفگذاری نهایی تولید در میدان حلفایه از 535 هزار بشکه در روز به 400 هزار بشکه در روز به توافق رسیده است.

عراق پس از امضای قراردادهای خدماتی با شرکت‌های خارجی برای توسعه میادین جنوبی در سال 2009، تولید روزانه 12 میلیون بشکه نفت را تا سال 2020 میلادی هدفگذاری کرد.

شرکتهای نفتی فعال در عراق شامل بریتیش پترولیوم در میدان رمیله، اکسون موبیل در میدان قرنه غربی یک و شیل در میدان مجنون فعال هستند اما زیرساختهای ضعیف، مقررات دست و پا گیر و نبود قوانین نفتی شفاف علاقه سرمایه‌گذاران به این کشور را کاهش داده است.

عراق بارها در رسیدن به هدفگذاریهای بلند پروازانه خود شکست خورده و سطح تولید کنونی نفت این کشور از میادین جنوبی حدود سه میلیون بشکه در روز است.

بغداد هدف‌گذاری مجموع ظرفیت تولید نفت خود را به 8.5 میلیون بشکه در روز کاهش داده و با شرکت‌های نفتی درباره اصلاح سطح تولید وارد مذاکره شده است.

میدان رمیله بار اصلی صنعت نفت عراق را به دوش می‌کشد که شرکت بریتیش پترولیوم و شرکت ملی نفت چین مجری آن هستند و ظرفیت ذخایر آن به 17 میلیارد بشکه می رسد.

این میدان درحال حاضر روزانه یک میلیون و 300 هزار بشکه نفت تولید می‌کند و انتظار می‌رود سطح تولید آن در ماههای باقیمانده سال نیز ثابت باقی بماند.

مقامات بریتیش پترولیوم و وزارت نفت عراق اصلاحیه قرارداد موجود را که ابتدا در سال 2009 توافق شده بود، امضا کردند.

صلاح گفت: عراق و بریتیش پترولیوم برای کاهش هدفگذاری تولید در رمیله به روزانه دو میلیون و 100 هزار بشکه به توافق رسیده اند.

همچنین توافق شده که چارچوب زمانی رسیدن به تولید نهایی دو میلیون و 100 هزار بشکه در روز از هفت سال به 10 سال افزایش پیدا کند.

سخنگوی بریتیش پترولیوم گفت: براساس این اصلاحیه جدید طرفین قصد دارند سقف تولید را ظرف یک دهه آینده 800 هزار بشکه در روز افزایش دهند و به دو میلیون و 100 هزار بشکه برسانند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عراق بلندپروازی نفتی را کنار گذاشت » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X