کارگردان تئاتر: بزرگترین مزیت "تئاتر"دولتی قفل زدن به دست و پای هنرمندان خلاق است

کارگردان تئاتر: بزرگترین مزیت "تئاتر"دولتی قفل زدن به دست و پای هنرمندان خلاق است

باشگاه خبرنگاران/ مدیریت کلان فرهنگی و زیر مجموعه‌های آن باید به متخصصان این حوزه واگذار شود ولی متأسفانه تا به حال این اتفاق رخ نداده است.
حامد زحمتکش کارگردان تئاتر ضمن اشاره به مزایا و معایب مدیریت دولتی "تئاتر" در ایران گفت: با نگاهی به گذشته، هنرهای نمایشی در ایران، همیشه زیر یوغ دولت‌ها بوده است این به آن معنا است که دولت مدیوم قدرتمند و تأثیرگذار هنر تئاتر را همیشه می‌خواهد تحت نظر کنترل خود نگاه دارد، بنابراین در زمان گذشته و حال دولت به هیچ عنوان کوتاه نیامده که این موضوع را در حوزه مدیریتی کلان فرهنگی در اختیار خانواده‌های هنر قرار دهد.
در همه جای دنیا ارگان‌ها و نهادهایی همچون شهرداری‌ها ابزار کمک کننده به حیطه هنرهای نمایشی هستند و باتوجه به آنچه مطرح شد بزرگترین مزیت تئاتر دولتی قفل زدن به دست و پای هنرمند خلاق است.
طبق اصل 24 قانون اساسی باید مدیریت کلان فرهنگی و زیر مجموعه آن به متخصصان این حوزه واگذار شود ولی متأسفانه تا به حال این اتفاق رخ نداده است.
این کارگردان تئاتر ضمن اشاره به کارهای انجام گرفته توسط مدیریت دولتی جهت پیشرفت تئاتر اظهار داشت: باتوجه به آنکه در این حوزه دولت هم در کسوت سیاستگذار و هم اجرا کننده قرار گرفته و هم از منابع مالی محدودی برخوردار است، بهترین کمک به خانواده هنر ساختن زیرساخت‌های لازم در این عرصه است که متأسفانه طی چند سال گذشته در این سیر ورودی نداشته است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگردان تئاتر: بزرگترین مزیت "تئاتر"دولتی قفل زدن به دست و پای هنرمندان خلاق است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X