تولید نفت کردستان عراق به 400 هزار بشکه در روز می‌رسد

تولید نفت کردستان عراق به 400 هزار بشکه در روز می‌رسد

ایسنا/ شرکت نفتی گنل انرژی اعلام کرد، تولید نفت کردستان عراق در پایان سال 2014 میلادی به روزانه حدود 400 هزار بشکه در روز می‌رسد.

به گزارش رویترز، تونی هی‌وارد رییس اجرایی گنل انرژی که یک شرکت مشترک انگلیسی – ترکیه‌ای است اعلام کرد: این شرکت در حال افزایش تولید در کردستان عراق است که در حال حاضر در دو میدان این منطقه روزانه 250 هزار بشکه در روز است.

وی افزود: اولین محموله گاز کردستان عراق در زمستان 2017 به مقدار چهار میلیارد متر مکعب در سال صادر خواهد شد و تا سال 2020 میلادی به 10 میلیارد متر مکعب خواهد رسید.

وزیر انرژی ترکیه پیشتر گفت: صادرات نفت منطقه کردستان عراق از بندر جیحان از ماه مه تاکنون به 10 میلیون بشکه رسیده است.

دولت منطقه کردستان با بکارگیری روشهای جدیدی را برای دور زدن بغداد و صادرات مستقل نفت به کار گرفته است.

تانر ییلدیز وزیر انرژی ترکیه گفت: سیزدهمین نفتکش از این منطقه خودمختار صادر شده و میزان صادرات نفت از شمال عراق به ترکیه به 180 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

دولت منطقه‌ای کردستان اکنون تعدادی از نفتکش‌های کوچکتر و همچنین نفتکش‌های یک میلیون بشکه‌ای خود را برای دور زدن تلاش‌های بغداد برای جلوگیری از فروش‌ این محموله‌ها به کار گرفته است.

این صادرات جدید احتمالا عصبانیت بغداد را که حق کردستان برای صادرات مستقل نفت به رسمیت نمی‌شناسد، بیشتر خواهد کرد. صادرات 10 میلیون بشکه نفت بسیار بالاتر از مقدار گزارش شده قبلی است.

تلاش‌های دائم بغداد برای جلوگیری از فروش نفت برخی مشتریان را منصرف کرده است، اگرچه تعداد محموله‌هایی که تاکنون مشتری پیدا کرده رو به افزایش است و دستکم چهار محموله تحویل داده شده است.

دولت کردستان عراق در ماه مه صادرات نفت را از طریق خط لوله مستقل خود آغاز کرد.

کرد‌ها مدعی حق فروش نفت تحت قانون اساسی عراق هستند. درآمد نفتی برای کردستان عراق به ویژه پس از پیشروی‌های داعش به سمت اربیل بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

خط لوله کردستان در حال حاضر روزانه 180 هزار بشکه نفت را انتقال می‌دهد. قرار است جریان نفت در این خط لوله به زودی به 200 هزار بشکه در روز برسد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید نفت کردستان عراق به 400 هزار بشکه در روز می‌رسد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X