ایتالیا هفت فیلم را نامزد معرفی به اسکار کرد

ایتالیا هفت فیلم را نامزد معرفی به اسکار کرد

سینما خبر/ سینمای ایتالیا که سال گذشته برای یازدهمین بار با فیلم «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار بهترین فیلم خارجی شد، امسال هفت فیلم را برای معرفی به آکادمی در نظر گرفته است و نماینده خود را هفته آینده از میان این فیلم‌ها انتخاب می‌کند.
فیلم «سرمایه انسانی» ساخته «پائولو ویرزی» مهمترین گزینه سینمای ایتالیاست که در جوایز «دیوید دی دوناتلو» موسوم به اسکار سینمای ایتالیا با پیشی گرفتن از فیلم «زیبایی بزرگ» هشت جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد. ساخته «ویرزی» همچنین موفق به کسب شش جایزه در جوایز «روبان نقره‌ای» ایتالیا شد
فیلم «شگفتی‌ها»‌ به کارگردانی «آلیس رورواچر» نیز پتانسیل انتخاب از سوی کمیته اسکار ایتالیا را دارد، چرا که این فیلم در جشنواره کن امسال جایزه بزرگ هیأت داوران را از آن خود کرد. «شگفتی‌ها» که دومین ساخته بلند «رورواچر» محسوب می‌شود از بازیگران جوان سینمای ایتالیا بهره برده است.
یکی دیگر از فیلم‌های نامزد معرفی به اسکار فیلم تحسین شده «ارواح سیاه» ساخته «فرانسیسکو مونزی» است که با نمایش در جشنواره ونیز به عنوان یک شاهکار ایتالیایی معرفی شد. این فیلم که تعریف جدیدی از ژانر مافیا ارائه داده است به زندگی سه برادر در کالابریا می‌پردازد
دیگر نامزدهای معرفی به عنوان نماینده ایتالیا در هشتادوهفتمین دوره جوایز اسکار شامل «کمربندها را ببندید» ساخته «فرزان اوزپتک»، «خوشبختی آرام» به کارگردانی «ادواردو وینسپر»، «آوای ناپولی» به کارگردانی برادران «مانتی» و فیلم «ستاره اقبال» به کارگردانی «کارلو واردونه» می‌شوند.
سینمای ایتالیا تاکنون با این فیلم‌ها موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی شده است: «واکسی» ساخته «ویتوریو دسیکا»(1947)؛ «دزد دوچرخه» از «ویتوریو دسیکا» (1950 )؛ «دیوارهای مالاپاگا» ساخته «رنه کلمنت» (1951)؛ «استرادا» ساخته «فدریکو فلینی»(1957)؛ «شب‌های کابیریبا» ساخته «فدریکو فلینی»(1958)؛ «هشت‌ونیم» به کارگردانی «فدریکو فلینی» (1964)؛ «دیروز، امروز، فردا» به کارگردانی «ویتوریو دسیکا» (1965)؛ «بازپرسی درباره یک شهروند دور از سوظن» به کارگردانی «الیو پتری» (1971)؛ «باغ خانواده فینتسی کونتینی» ساخته «ویتوریو دسیکا»(1972)؛ «آمارکورد» از «فدریکو فلینی» (1975)؛ «سینما پارادیزو» به کارگردانی «جوزپه تورناتوره»(1990)؛ «مدیترانه» از «گابریل سالواتوره» (1992)؛ «زندگی زیباست» به کارگردانی «روبرتو بنینی» (1999) و «زیبایی بزرگ» از «پائولو سورنتینو».
«فدریکو فلینی» کارگردان نامدار ایتالیایی با کسب چهار اسکار بهترین فیلم خارجی رکورددار کسب این جایزه سینمایی در تاریخ اسکار است.
کمیته اسکار ایتالیا نماینده سینمای این کشور را روز چهارشنبه 24 سپتامبر اعلام خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایتالیا هفت فیلم را نامزد معرفی به اسکار کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X