به روز رسانی جدید «ماینکرفت» و چند تغییر بسیار جالب

به روز رسانی جدید «ماینکرفت» و چند تغییر بسیار جالب

ترنجی/ باز هم با یک مطلب ماینر در خدمت شما هستیم. یک بازی اپن ورلد که در عین سادگی اجزای تشکیل دهنده آن (بلوک) امکانات تقریباً نامحدودی در اختیارتان قرار می‌دهد و حس خلاقیت، کنجکاوی و ماجراجویی شما را بطور اساسی به‌کار می‌گیرد.

حال، به سراغ تغییرات جدید ورژن 1.8 نسبت به 1.7.10 می‌رویم. تغییرات بسیار جالبی در این ورژن انجام شده که جای خالی آن واقعاً احساس می‌شد. بارزترین تغییر، سنگ‌های جدید است. قبلاً مواد ساختمانی واقعاً محدود بود. سنگ، سنگ شن، خاک رس و خاک. اما در ورژن جدید سه نوع سنگ دگرگونی اضافه شده که احتمالاً اولین تغییری است که در بازی با آن مواجه می‌شوید، چون برای استخراج منابع شروع به حفر زمین خواهید کرد و ناگهان با سه رنگ عجیب مواجه خواهید شد. رنگ قرمز و نارنجی متعلق به سنگ گرانیت (Granite) و رنگ سفید خالدار متعلق به دیوریت (Deorite) و رنگ خاکستری با رگه‌های زرد و سفید متعلق به آندزیت (Andesite).

در ضمن، این سنگ‌ها را می‌توانید با ترکیبات بین سنگ و Nether Quartz انجام دهید. اما عقل سلیم می‌گوید، وقتی می‌توانید از زیر زمین به راحتی این مواد را استخراج کنید، چرا زحمت رفتن به Nether را به‌جان بخرید؟
همچنین با قرار دادن چهار بلوک از هرکدام از این سنگ‌ها در کنار هم (بصورت مربعی) می‌توانید نوع پولیش خورده آن را تهیه کنید. در شکل زیر، یک برج دیده‌بانی ساخته شده از این سنگ‌های پولیش خورده نشان داده شده است:
تغییرات ایجاد شده بسیار متنوع است و اگر بخواهیم تمام موارد را تشریح کنیم، نوشته بیش از حد طولانی می‌شود، بنابراین، هرکدام را گذرا معرفی می‌کنیم و در نوشته‌های بعدی، موارد مهم را تشریح می‌کنیم.

خاک سخت: از لحاظ ظاهر بسیار شبیه خاک است، اما روی آن هیچ چیز نمی‌روید و در اقلیم‌های مگاتایگا، مسا و ساوانا یافت می‌شود.
سنگ شن سرخ: مانند سنگ شن است، اما رنگ آن سرخ است و در ورودی غارهای اقلیم “مسا” پیدا می‌شود. از ترکیب 4 بلوک شن سرخ نیز می‌توان آنرا ساخت و مانند سنگ شن، می‌توانید آنرا صاف یا نقش‌دار کنید.
پریسمارین: یک بلوک سنگ‌مانند است که تنها در مقبره‌های زیر اقیانوس یافت می‌شود.
از مواد دیگر می‌توان اسفنج خیس است که با گذاشتن در کوره به اسفنج معمولی تبدیل می‌شود. مورد جالب دیگر، Slime Block است که تفاوت آن با Slime این است که جاندار نیست و حرکت نمی‌کند و می‌توانید آن را در جای دلخواه قرار دهید. این بلوک مانند ترامپولین عمل می‌کند و 60 درصد سرعت برخورد را بازمی‌گرداند.

از افزونه‌های دیگر، می‌توان بنر را نام برد. بنر را می‌توانید با ترکیب شش بلوک پشم و یک میله چوبی بسازید. رنگ بنر هم رنگ پشم مورد استفاده خواهد بود. افزونه دیگر، استند زره است. با ترکیب شش میله چوبی و یک تخته سنگ می‌توانید آن را بسازید.

و اما، موجود جالب و دوست داشتنی که به بازی اضافه شده، خرگوش است!
خرگوش‌ها در رنگ‌ها و نقش‌های متنوع در بسیاری از اقلیم‌ها یافت می‌شوند. موجوداتی ترسو هستند و فقط یک گونه بسیار کمیاب آن موسوم به Killer Bunny به شما حمله می‌کند. فرآورده‌های این موجود، چرم خرگوش، گوشت خرگوش، و پای خرگوش است. با ترکیب چهار چرم خرگوش می‌توانید یک چرم معمولی بسازید. گوشت خرگوش نیز مانند گوشت‌های دیگر قابل پخت است و می‌توان به‌عنوان غذا مصرف کرد. پای خرگوش به‌ندرت پس از کشتن آن به‌دست می‌آید و برای ساخت محلول پرش به‌کار می‌آید. خرگوش‌ها را می‌توانید با هویج یا هویج طلایی اهلی کنید. همچنین، می‌توانید با هویج، هویج طلایی یا گل شیردندان (Dandelion) آنها را وادار به تولید مثل کنید. ولی تنها با در دست داشتن هویج می‌توانید آنها را به‌دنبال خود بکشانید. گرگها معمولاً دست از تعقیب خرگوش بر نمی‌دارند و معمولاً آنها را می‌کشند. گرگهای اهلی شده کاری به خرگوشی ندارند، مگر اینکه اول شما به خرگوش حمله کنید.

سوپ خرگوش نیز غذایی مقوی است که از گوشت خرگوش تهیه می‌شود و می‌تواند مدت طولانی کاراکتر شما را سرپا نگه دارد. یکی از موارد جالبی که به بازی اضافه شده این است که با کشتن گوسفند، علاوه بر پشم، گوشت نیز تحویل می‌گیرید و می‌توانید مانند گوشت‌های دیگر آنرا پخته و مصرف کنید.
یک موجود شرور به‌نام Endermite نیز اضافه شده است. این موجود با احتمال کمی، از نقطه تله‌پورت شدن Enderman ظاهر می‌شود، یا حین پرتاب Ender Pearl ظاهر می‌شود و برخلاف اندرمن، بی‌دلیل به‌شما حمله می‌کند. ظاهر آن شبیه سیلورفیش است و یک چشم سرخ کوچک دارد:
ضمناً، ظاهر کاراکتر بازی (Steve) هم تغییر کرده و می‌توانید به‌میل خود ظاهر آن را قبل از شروع بازی تعیین کنید. یک جادو به‌نام Depth Strider نیز به‌ بازی اضافه شده که روی چکمه اضافه می‌شود و کمک می‌کند که در آب سریعتر شنا کنید.

یک ویژگی جالب که به بازی اضافه شده و باعث تنوع بیشتر شده، این است که با استفاده از چوب درخت‌های مختلف، درب‌ها و حصارهایی با نقوش گوناگون می‌توانید بسازید. در شکل زیر، چند نمونه درب ساخته شده با چوب‌های گوناگون نشان داده شده است:
حصارها و درب حصارها تنها در رنگ تفاوت دارند و نقش متفاوتی ندارند.
امیدواریم از این مطلب ماینر نیز لذت برده باشید.

به روز رسانی جدید «ماینکرفت» و چند تغییر بسیار جالب

به روز رسانی جدید «ماینکرفت» و چند تغییر بسیار جالب

به روز رسانی جدید «ماینکرفت» و چند تغییر بسیار جالب

به روز رسانی جدید «ماینکرفت» و چند تغییر بسیار جالب

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «به روز رسانی جدید «ماینکرفت» و چند تغییر بسیار جالب» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X