شهردار مشهد: اقتصاد مقاومتي زيرساخت استقلال سياسي است

سيد صولت مرتضوي روز دوشنبه در نشست معاونان برنامه ريزي شهرداري هاي كلانشهرها در مشهد افزود: اقتصاد مقاومتي راه برون رفت نظام و مردم از مشكلات اقتصادي است و استقلال اقتصادي را به ارمغان مي آورد.
وي اظهار كرد: اقتصاد مقاومتي نسخه شفا بخشي است كه بايد دانش بنيان و مبتني بر علم باشد تا بتوان ذخاير، منابع و معادن را با استفاده از اين مولفه به محصولات پرحجم و متنوع تبديل كرد.
وي گفت: حلقه مفقوده رسيدن به اقتصاد مقاومتي را مي توان در شهرداري ها پيدا كرد.
مرتضوي افزود: در سالهاي گذشته شهرداري ها كمتر از ساير نهادهاي اجرايي دچار خسارت و ركود شدند زيرا تصميم سازي در شهرداري ها ميداني است.
وي اظهار كرد: شهرداري ها توانمندي دستيابي به زيرساختها و مولفه هاي اقتصاد مقاومتي را دارند.
وي با بيان اينكه دولت، شهرداري ها را رقيب خود مي داند گفت: اخيرا دولت پيشنهاد واريز جرائم ناشي از احكام مراجع قضايي و اداري به حساب خزانه داري كل را به مجلس ارائه كرده است كه با اين پيشنهاد تنها آب باريكه تحقق درآمد پايدار براي شهرداري ها در معرض تهديد است.
شهردار مشهد افزود: همچنين در لايحه مديريت يكپارچه شهري شهرداري ها مكلف به تجهيز مدارس هستند كه اين تبصره ها براي شهرداري ها مشكل ساز است.
وي ادامه داد: شوراهاي شهر و روستا از اركان تصميم گيري هستند و يكي از بستر هاي مناسب براي رسيدن به اهداف اقتصاد مقاومتي تقويت مديريت هاي محلي است لذا بايد شوراهاي اسلامي شهر و روستا تقويت شوند.
وي اظهار كرد: كسب درآمدهاي پايدار از مهمترين رويكردهاي مديريت شهري مشهد است و اگر بسترهاي لازم را داشته باشيم اين مهم به راحتي قابل تحقق است.
مرتضوي گفت: با رسيدن به مولفه هاي درآمد پايدار از فضا فروشي و تراكم فروشي جلوگيري مي شود.
وي افزود: دولت نبايد دست پرتوان شهرداري ها را با بردن در جيب دولت محدود كند.
هجدهمين نشست معاونان برنامه ريزي شهرداري هاي كلانشهرها با هدف بررسي مولفه هاي تحقق اقتصاد مقاومتي و رسيدن به درآمد پايدار در مشهد برگزار شد.
7505 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهردار مشهد: اقتصاد مقاومتي زيرساخت استقلال سياسي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X