توضیحات رئیس کل دادگستری تهران در خصوص پرونده محکومان فساد 3 هزار میلیاردی و تعاونی مسکن برق

توضیحات رئیس کل دادگستری تهران در خصوص پرونده محکومان فساد 3 هزار میلیاردی و تعاونی مسکن برق

میزان / رییس کل دادگستری استان تهران در باره پرونده‌های فساد 3 هزار میلیاردی و تعاونی مسکن برق توضیحاتی ارائه کرد.

غلامحسین اسماعیلی در گفت وگو با میزان، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده 3 هزار میلیاردی، اظهار کرد: رسیدگی به این پرونده در بخشی که از ناحیه دادسرا کیفر خواست صادر شده بود، انجام شده است و اکنون فرایند اجرای احکام به عهده دادسرای عمومی و انقلاب تهران است.

وی افزود: در بسیاری از پرونده ها در فرایند اجرای احکام چه در احکام اعدام، چه در احکام جزای نقدی و رد مال و چه در سایر مجازات ها معمولا به لحاظ اقتضائات پرونده و زمینه اجرای همه اجزای محکومیت فرد، از ناحیه اجرای احکام تدابیری اتخاذ می‌شود.

اسماعیلی اضافه کرد: در ارتباط با محکوم علیه ردیف اول این پرونده نیز بین قطعیت و اجرای حکم اعدام فاصله افتاد که بخش عمده ای از آن مربوط به حیات محکوم علیه بود که در ارتباط با بخش مجازات‌های مالی و رد مال و بازگشت اموال انجام شد که این اقدامات در زمان حیات فرد امکان اجرایی بیشتری داشت.

وی درباره تاخیر در اجرای حکم مه‌آفرید امیر خسروی، افزود: تدابیر دادسرای عمومی وانقلاب تهران این‌ بود که ابتدا بخشی از محکومیت مالی محکوم علیه پرونده اجرا شود و بعد حکم اعدام به اجرا درآید که در مورد سایرین هم همین تدابیر مدنظر است.

غلامحسین اسماعیلی درباره پرونده تعاونی مسکن برق نیز گفت: این پرونده با 16 هزار شاکی از حیث تعداد شکات، محتوای شکایت و حجم پرونده بسیار سنگین است. تا کنون هیئت شعبه برای رسیدگی به این پرونده اقدامات زیادی را انجام داده است و همکاران شعبه قبل از تعیین وقت، رسیدگی لازم داشتند که پرونده را جامع و دقیق مطالعه کنند و با اشرافیت نسبت به محتوای پرونده وارد رسیدگی شوند که مرحله اول انجام شد و نقایصی به تحقیقات دادسرا گرفتند و دوباره پرونده به دادسرا بازگشت و اقداماتی در جهت تکمیل و رفع نواقص دادگاه انجام و دوباره به دادگاه اعاده شد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده، هیئت شعبه وقت بسیار زیادی را برای مطالعه پرونده انجام دادند و گردش کاری از پرونده تهیه شد که این گردش کار مقدمه جلسه رسیدگی دادگاه خواهد بود.

پیگیری هایی را شکات پرونده داشتند و گرچه جلسه رسیدگی انجام نشده است اما به لحاظ حساسیت پرونده توسط برخی از اعضای شعبه هم لوایح و هم مراجعاتی که اصحاب پرونده داشتند حرف های آنان شنیده شد و پرونده در آینده نزدیک برای رسیدگی تعیین وقت خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توضیحات رئیس کل دادگستری تهران در خصوص پرونده محکومان فساد 3 هزار میلیاردی و تعاونی مسکن برق» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X