داستان‌های مذهبی و افسانه‌های ایرانی به روایت موسیقی و نقاشی با شن

داستان‌های مذهبی و افسانه‌های ایرانی به روایت موسیقی و نقاشی با شن

مهر/ تهیه‌کننده «قصه‌های شنی» این مجموعه را طرحی نو در برنامه‌سازی تلویزیونی دانست که در آن قصه‌گویی از طریق تلویزیون و با شیوه‌ای نوین و تخیلی صورت می‌گیرد؛ نوعی قصه‌گویی در همراهی با موسیقی و نقاشی، آن هم نقاشی با شن.
ساعد براهیمی‌ تهیه‌کننده «قصه‌های شنی» درباره این مجموعه گفت: این برنامه که بنا به تقاضای مکرر بینندگان بازپخش می‌شود، در سه دسته 30 قسمتی از شبکه دو روی آنتن می‌رود؛ دسته اول آن مربوط به «امثال الحکم و ضرب المثلها» است که راوی آن فهیمه میرزاحسینی به بیان ضرب المثل‌های معروف ایرانی برای آشنایی بیشتر کودکان با تصویرسازی به وسیله شن می‌پردازد.
وی ادامه داد: دسته دوم این برنامه مربوط به «داستانها و افسانه‌ها» است که اکرم خوئینی روایتگری داستانها و افسانه‌های کهن فارسی را عهده دار است و دسته سوم این مجموعه با عنوان «داستان‌های مذهبی و مناسبتی» روایتگر مناسبت‌های مذهبی ایرانی است که اکرم محمدی خواه روایتگر آن خواهد بود.
این تهیه کننده یادآور شد: این برنامه هنر نقاشی و تصویرگری با شن را به تصویر می‌کشد که همراه با روایت موضوعات سه گانه توسط روایتگران مجموعه، زیبایی مجموعه را دوچندان می‌کند.
براهیمی با بیان اینکه شاید بتوان گفت «قصه‌های شنی» طرحی نو در برنامه‌سازی تلویزیونی است، اظهار کرد: طرحی که در آن قصه گویی از طریق تلویزیون و با شیوه‌ای نوین و تخیلی صورت می‌گیرد. نوعی قصه‌گویی همراه با تصویر. تصاویری که شاید به جرات بتوان گفت کودک ایرانی تاکنون مشابه آن را از تلویزیون ندیده باشد. قصه‌گویی در همراهی با موسیقی و نقاشی، آن هم نقاشی با شن.
وی درباره روند تولید این مجموعه توضیح داد: این طرح در سال 1390 به گروه خردسال و کودک شبکه دو ارایه و با ساخت هشت قسمت از آن برای ماه محرم با عنوان «کاروان شهادت» موافقت شد. پس از پخش این هشت قسمت با صلاحدید مدیر گروه خردسال و کودک علی زارعان تصمیم گرفته شد، تغییراتی در شیوه‌ اجرای کار داده شود. به این منظور گروه کاری به مدت دو ماه به تمرین و تست‌های مختلف مشغول بودند. در نهایت به فرم و شکل مورد نظر در داستان، تصویر و نور رسیدند. پس از اجرای «استوری بورد»، تیم تولید کار خود را آغاز کرد. مراحل تصویرگری و تصویربرداری از کار بیش از سه ماه طول کشید و در نهایت تدوین کار آغاز شد.
تهیه‌کننده «قصه‌های شنی» تصریح کرد: برای هر فصل از این مجموعه یک قطعه موسیقی خاص ساخته شده و همچنین هر فصل دارای یک راوی خاص است. اولین قسمت از این مجموعه در ماه رمضان 1392 از گروه خردسال و کودک شبکه دو سیما پخش شد. تاکنون 30 قسمت از این مجموعه از شبکه دو پخش شده و 60 قسمت باقی مانده نیز به مرور روی آنتن خواهد رفت.
از عواملی که با این برنامه همکاری می‌کنند می‌توان به میترا عرفانی خانقاهی کارگردان، فاطمه یاسینی تحقیق و نگارش، میترا عطائیان ناظر کیفی، سیداحسان یاسینی مدیر تولید و رحیم روحانی تدوین اشاره کرد.
«قصه‌های شنی» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:10 به مدت 5 دقیقه روی آنتن شبکه دو می‌رود و پخش آن از شنبه 15 شهریور آغاز شده است.

داستان‌های مذهبی و افسانه‌های ایرانی به روایت موسیقی و نقاشی با شن

داستان‌های مذهبی و افسانه‌های ایرانی به روایت موسیقی و نقاشی با شن

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داستان‌های مذهبی و افسانه‌های ایرانی به روایت موسیقی و نقاشی با شن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X