مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز: انحصاری به روسیه نمی دهیم/ تبادل گاز فعلا مطرح نیست

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز: انحصاری به روسیه نمی دهیم/ تبادل گاز فعلا مطرح نیست

تسنیم/ مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت، در حال حاضر بحث تبادل گازی با روسیه مطرح نیست، اما ممکن است این موضوع با محور دسترسی به بازارهای جدید برای دو کشور مطرح شود و در برنامه قرار بگیرد.

علیرضا غریبی اظهار داشت: در همکاری های جدید تجاری ایران و روسیه، گرفتن مونوپولی از سوی روس ها مطرح نیست، چرا که ایران نیازی به دادن امتیاز خاص یا مونوپول ندارد، این همکاری کاملا بر مبنای اصول فنی و اقتصادی خواهد بود تا دو کشور از مزایای کشور مقابل در تجارت بهره مند شوند.

وی افزود: قرارداد با روسیه قراردادی نیست که ایران را محدود کند، ما همواره می توانیم جایگزین ها و بازارهای متعددی در انتخاب شرکای تجاری در بخش انرژی و دیگر بخش های اقتصادی داشته باشیم که روسیه هم می تواند یکی از این شرکای تجاری باشد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: در حال حاضر بحث تبادل گازی با روسیه مطرح نیست، چرا که روسیه از نظر خط لوله با ایران فاصله زیادی دارد و هر دو کشور هم دارای ذخایر گسترده گاز هستند، اما ممکن است این موضوع با محور دسترسی به بازارهای جدید برای دو کشور مطرح شود و در برنامه قرار بگیرد، اکنون بیشتر همکاری های مورد توافق قرار گرفته در زمینه های بازرگانی است.

غریبی خاطرنشان کرد: بسترهای توسعه مبادلات گازی با کشورهای همسایه و همچنین همسایگانِ کشورهای همسایه مان وجود دارد و قابل توسعه است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز: انحصاری به روسیه نمی دهیم/ تبادل گاز فعلا مطرح نیست » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X