مرگ مارمولک‌های فضانورد روسیه در بازگشت به زمین

مرگ مارمولک‌های فضانورد روسیه در بازگشت به زمین

ایسنا/ مارمولک‌های فضانورد که با هدف بررسی عادات جفت‌گیری و تولیدمثل راهی مدار زمین شده بودند، مرده به زمین بازگشتند.
روسیه در قالب مأموریت تحقیقاتی مشترک با آلمان، محموله‌ای شامل حیوانات زنده، دانه‌های گیاهان و نمونه‌های مواد مختلف را توسط کپسول فضایی قابل بازیابی فوتون (Foton-M4) در تاریخ 18 ژوئیه (27 تیر) به فضا پرتاب کرد.
این کپسول فضایی حامل 861 کیلوگرم تجهیزات سخت‌افزاری و محفظه‌های تحت فشار برای نگهداری موجودات زنده شامل مارمولک‌ها و مگس‌های میوه، تخم‌های کرم‌ابریشم و دانه‌های خشک گیاهان است.
محور اصلی این مأموریت حدودا دو ماهه، بررسی تأثیر شرایط میکروگرانشی بر عادات رفتاری از جمله رفتار جنسی و تولیدمثل حیوانات و ارزیابی نحوه پاسخ گیاهان به پرتوهای خطرناک کیهانی عنوان شده است.
با تکمیل این مأموریت، کپسول فرود کروی‌شکل M4 پس از عبور از جو زمین، اول سپتامبر (10 شهریور) با کمک چتر نجات در جنوب روسیه فرود آمد؛ اما مارمولک‌های فضانورد از این سفر فضایی جان سالم به در نبردند.
زمان و علت دقیق مرگ مارمولک‌های فضانورد هنوز مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد که این خزندگان کوچک در مدار زمین جان خود را از دست داده باشند.
سایر محموله‌های فضاپیما شامل آزمایشات مختلف برای انجام مطالعات بیشتر به مقر آژانس فضایی فدرال روسیه - روس‌کاسموس - منتقل شد؛ نمونه مواد ارسالی و آزمایشات در نهایت بصورت مشترک بین آلمان و روسیه تقسیم می‌شود.

مرگ مارمولک‌های فضانورد روسیه در بازگشت به زمین

مرگ مارمولک‌های فضانورد روسیه در بازگشت به زمین

مرگ مارمولک‌های فضانورد روسیه در بازگشت به زمین

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرگ مارمولک‌های فضانورد روسیه در بازگشت به زمین » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X