آغاز آموزش‌های خودمراقبتی به دانش‌آموزان

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش‌های خودمراقبتی دانش آموزان را در بعد افزایش دانش در حد وسیعی آغاز کرده‌ایم گفت: اطمینان داریم که به سمت تغییر نگرش پیش می‌رویم و امید است استمرار فعالیت های انجام شده به افزایش خودمراقبتی در دانش آموزان بیانجامد.

مهرزاد حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، درباره اقدامات انجام شده در این وزارتخانه در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور و عمل به مطالبات مقام معظم رهبری در این حوزه اظهار کرد: دوکار بزرگ در راستای تحقق مطالبات رهبری انجام دادیم. نخست آنکه نهضت فرهنگی پیشگیری را در سطح مدارس گستراندیم.

وی افزود: بروشورها و محتوای آموزشی به صورت ویژه برای معلمان آماده شد. همچنین برای پنج میلیون نفر از والدین که فرزندانشان در سنین خطرپذیری هستند بسته‌های آموزشی تهیه و توزیع شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به برپایی نمایشگاه‌های ثابت و سیار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: پیشگیری موضوع بسیار مهمی است و اگر سایر دستگاه‌ها نیز قصد داشته باشند به این سمت حرکت کنند باید از آموزش و پرورش و مدارس شروع کنند.

حمیدی ادامه داد: دومین اقدام مهمی که انجام شد تعامل و تفاهم با دستگاه های ذیربط بود. در این راستا طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) تدوین و تصویب شد و 9 سازمان بزرگ مرتبط با آسیب‌های اجتماعی شامل وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، وزارت رفاه، وزارت کشور، سازمان مدیریت، سازمان بهزیستی، بنیاد برکت، فرماندهی نیروی انتظامی و معاونت پیشگیری قوه قضائیه گرد هم آمدند و امسال این طرح اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون میز همکاری با عنوان طرح نماد در آموزش و پرورش تشکیل شده است اظهار کرد: جلسات مختلفی در حال برگزاری است و این برنامه به برخی استان‌ها تعمیم پیدا کرده است. کمیته‌های پیشگیری استان‌ها شکل گرفته است.

حمیدی در پاسخ به اینکه آیا اکنون می‌توان ادعا کرد با اقدامات انجام شده آسیب‌های اجتماعی در مدارس در حال کاهش است؟ عنوان کرد: ما ابتدا باید دانش دانش آموزان را افزایش دهیم. اگر آموخته‌های آنها ارتقاء یابد می‌توانیم امیدوار باشیم افزایش دانش به افزایش نگرش و افزایش نگرش منجر به تغییر رفتار شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش‌های خودمراقبتی دانش آموزان را در بعد افزایش دانش در حد وسیعی آغاز کرده‌ایم و اطمینان داریم که به سمت تغییر نگرش پیش می‌رویم و امید است استمرار فعالیتهای انجام شده به افزایش خودمراقبتی در دانش آموزان بیانجامد. مسیر به درستی انتخاب شده و ریل گذاری خوبی انجام داده‌ایم و به آینده امیدداریم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز آموزش‌های خودمراقبتی به دانش‌آموزان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X