سیل، طوفان و بزرگترین خشکسالی؛ پیامد فاجعه‌ی گرم شدن زمین

سیل، طوفان و بزرگترین خشکسالی؛ پیامد فاجعه‌ی گرم شدن زمین

روزگارنو/ سازمان جهانی هواشناسی تحت حمایت سازمان ملل در مورد سیلها و طوفان‌هایی پیاپی و همچنین بزرگترین خشکسالی از منطقه آریزونا در آمریکا تا کشور زامبیا در طول چهار دهه هشدار داد.
هواشناسان سازمان ملل اعلام کردند: در طول چهار دهه بعد ساکنان زمین باید منتظر سیل‌ها و طوفان‌های پیاپی و همچنین بدترین خشکسالی‌ باشند.
سازمان جهانی هواشناسی تحت حمایت سازمان ملل در مورد سیلها و طوفان‌هایی پیاپی و همچنین بزرگترین خشکسالی از منطقه آریزونا در آمریکا تا کشور زامبیا در طول چهار دهه هشدار داد.
در چهارچوب طرحی جدید که به تاثیر مخرب انسان بر آب وهوا اختصاص داده شده است، این سازمان از مجریان مشهور پیش‌بینی وضع هوا جهت ضبط ویدئوهایی با نام گزارش‌های آب‌وهوای آینده (weather Reports from the future) دعوت به عمل آورد.
یکی از این ویدئوها، کلیپی است که به سیلی ناگوار در فلوریدا اشاره دارد و هواشناسان زیر آب رفتن ساحل جنوبی شهر میامی و خشکسالی بزرگ در آریزونا را که به تلفات بسیاری می‌انجامد، پیش‌بینی کرده‌اند. کارشناسان تخمین زده‌اند، در این منطقه از آمریکا که بیشترین دمای ضبط شده برای آن 45 درجه سانتیگراد در سال 1916 بوده است، دمای معمول آن در سال 2050 به 50 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
با در نظر گرفتن این خطر جهانی سازمان جهانی هواشناسی در مورد فجایع ذکر شده در این ویدئو کلیپ اعلام کرده‌است که هرکدام از آنها می‌توانند به طور کامل اتفاق بیافتند. تاثیرات مخرب فعالیت‌های بشر در 50 سال اخیر روند طبیعی گرم شدن زمین را تسریع و وجه فاجعه‌آمیز این پیش‌بینی‌ها را به واقعیت بیشتر نزدیک کرده است. سیل‌ها و خشکسالی‌های سال‌های اخیر در اروپا نیز گواهی دیگر بر این گفته است.
کارشناسان این سازمان به منظور جلوگیری از اینگونه حوادث احتمالی، مردم دنیا را به نگهداری هرچه بیشتر محیط زیست و سالم نگه داشتن آب و هوا دعوت کردند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیل، طوفان و بزرگترین خشکسالی؛ پیامد فاجعه‌ی گرم شدن زمین » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X