۱۲ پروژه آبیاری تحت فشار در شهرستان فردوس اجرا می شود

علیرضا مهمیز در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب، گفت: طرح مطالعاتی ۱۲ پروژه آبیاری تحت فشار آماده و تایید شده و برای اجرا منتظر تخصیص اعتبار  هستیم.

وی با بیان اینکه این طرح ها برای ۲۴۲ هکتار از زمین های کشاورزی پیش بیش بینی شده است، اظهار کرد: به ازای هر هکتار، میزان ۷ میلیون تومان اعتبار از سهم دولت است.

مهمیز ادامه داد: اعتبارات اجرای این پروژه ها برای ۲۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی به زودی تخصیص می یابد و مابقی نیز در نوبت وام هستند.

رئیس جهاد کشاورزی فردوس اظهار کرد: این طرح ها در باغات پسته و انار در این شهرستان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه انار از عمده ترین محصول شهرستان فردوس است، افزود: متاسفانه در سالجاری سرمازدگی به این باغات خسارت های زیادی وارد کرد.

خسارت ۸۵ درصدی سرما به زردآلو و بادام فردوس

مهمیز با بیان اینکه همچنین ۸۵ درصد از باغات زردآلو و بادام به علت سرمازدگی خسارت دید، اظهار کرد: در سال جاری سرما میزان ۳۶ میلیارد تومان به باغات پسته، انار، زردآلو و بادام شهرستان فردوس خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: امید است شرایط آب و هوایی در ترمیم گل های انار موثر باشد و میزان برداشت آن را نسبت به سال های گذشته کاهش ندهد.

بنا به گفته مهمیز میزان برداشت انار در سال گذشته از شهرستان فردوس ۲۵ هزار تن بوده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۲ پروژه آبیاری تحت فشار در شهرستان فردوس اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات